Terapia VitalStim to nowoczesna metoda stosowana w logopedii, wykorzystująca neuromięśniową stymulację elektryczną (NMES) do wzmacniania i aktywacji mięśni w obrębie jamy ustnej i gardła. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w leczeniu trudności w połykaniu (dysfagii) i przynosi dobre efekty u dorosłych z różnymi zaburzeniami funkcji orofacjalnych.
Jestem certyfikowanym terapeutą VitalStim i wykorzystuję tę technologię jako skuteczne uzupełnienie tradycyjnych metod terapii.

VitalStim działa poprzez wysyłanie łagodnych, kontrolowanych impulsów elektrycznych do mięśni, podczas gdy pacjent wykonuje odpowiednie ćwiczenia. Pomaga to:
VitalStim to wciąż stosunkowo nowa metoda w praktyce logopedycznej, jednak coraz więcej logopedów sięga po to narzędzie, aby skuteczniej pomagać pacjentom z zaburzeniami połykania i motoryki ustnej. Metoda jest dobrze udokumentowana, bezpieczna i indywidualnie dopasowywana, by osiągnąć najlepsze rezultaty.

Logoped Barbara Ryl-Kozlowska
Gorolie 11
3550 Gol
+47 968 38 450
kontakt@logoped-brk.com
